Ważne informacje dla Rodziców !

Przeczytaj..

kids read

 Szanowni Państwo,

W załącznikach znajdują się listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Publicznego nr 31 w Szczecinie.

Lista dzieci przyjętych

 

Lista dzieci nieprzyjętych

Szanowni Rodzice!
 
W załącznikach znajdują się listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola Publicznego nr 31 w Szczecinie.
 
 
 
Lista kandydatów zakwalifikowanych
 
 
 
 
Lista kandydatów niezakwalifikowanych
 
 
 
 
W dniach 22-26 kwietnia 2021 r. odbędzie się potwierdzanie woli przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do przedszkola publicznego/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.
 
 
Potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do przedszkola może odbywać się 
w następujący sposób:
 
1. Rodzic składa oświadczenie woli przyjęcia w wersji elektronicznej będąc zalogowanym na swoje konto w systemie elektronicznej rekrutacji (opcja dostępna jest tylko dla kandydatów zakwalifikowanych) - status kandydata zmienia się automatycznie z zakwalifikowany na przyjęty. 
 
 Instrukcja
 
2. Możliwe jest również złożenie oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola w wersji papierowej do placówki.  Urna na dokumenty znajduje się przed wejściem do przedszkola.
 
 
Wzór oświadczenia
 
 
Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce.
 
 
 

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, przed Waszymi pociechami wielki dzień... Pierwszy dzień w przedszkolu! Warto zadbać o to, by dziecko było przygotowane do roli Przedszkolaka.

Oto kilka porad:

  • Rozmawiajcie z dzieckiem na temat przedszkola. Opowiedzcie dziecku jak to było, gdy sami chodziliście do przedszkola. Podkreślajcie zalety przedszkola: ciekawe zabawy, spotkania z kolegami i koleżankami.
  • Wybierzcie się z dzieckiem na zakupy, by mogło wziąć udział w wyborze kapci, kocyka lub worka na ubrania. Zadbajcie o to, by zakładanie kapcie i ubrań nie sprawiało dziecku kłopotu.
  •  Wspierajcie dziecko w samodzielnym  posługiwaniu się sztućcami i kubkiem.
  •  Starajcie się nie wyprzedzać potrzeb dziecka pytaniami: 'Czy chcesz pić?' , 'Czy chcesz iść do toalety?''. Chwalcie dziecko za samodzielne sygnalizowanie potrzeb.
  • Pozwólcie dziecku na samodzielne radzenie sobie w  toalecie, przypominajcie o konieczności mycia rąk. Panie w przedszkolu oczywiście pomogą dziecku, ale Wasza pociecha będzie czuła się bardziej komfortowo, gdy opanuje te czynności.

 Pierwsze dni w przedszkolu....
  • Nie przedłużajcie  porannych pożegnań, im krócej będzie trwało tym lepiej dla Was i dziecka.
  • Nie zabierajcie dziecka do domu, gdy płacze przy rozstaniu. Zaufajcie Paniom, one zadbają o to, by pobyt w przedszkolu był dla dziecka przyjemnością, a nie przymusem.
  • Gdy obiecacie dziecku, że odbierzecie je o określonej porze, np. 'po zupie', to zawsze dotrzymujcie słowa.

 

My dbamy o wasze pociechy
twittergallerycontact