Drodzy Rodzice,

W ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się Spotkania Adaptacyjne, podczas których dzieci poznają swoje Panie oraz kolegów i koleżanki z grupy.

Wkrótce podamy dokładne terminy:)

Drodzy Rodzice, przed Waszymi pociechami wielki dzień... Pierwszy dzień w przedszkolu! Warto zadbać o to, by dziecko było przygotowane do roli Przedszkolaka.

Oto kilka porad:

• Rozmawiajcie z dzieckiem na temat przedszkola. Opowiedzcie dziecku jak to było, gdy sami chodziliście do przedszkola. Podkreślajcie zalety przedszkola: ciekawe zabawy, spotkania z kolegami i koleżankami.
  • Wybierzcie się z dzieckiem na zakupy, by mogło wziąć udział w wyborze kapci, kocyka lub worka na ubrania. Zadbajcie o to, by zakładanie kapcie i ubrań nie sprawiało dziecku kłopotu.
  •  Wspierajcie dziecko w samodzielnym  posługiwaniu się sztućcami i kubkiem.
  •  Starajcie się nie wyprzedzać potrzeb dziecka pytaniami: 'Czy chcesz pić?' , 'Czy chcesz iść do toalety?''. Chwalcie dziecko za samodzielne sygnalizowanie potrzeb.
  • Pozwólcie dziecku na samodzielne radzenie sobie w  toalecie, przypominajcie o konieczności mycia rąk. Panie w przedszkolu oczywiście pomogą dziecku, ale Wasza pociecha będzie czuła się bardziej komfortowo, gdy opanuje te czynności.

Pierwsze dni w przedszkolu....
  • Nie przedłużajcie  porannych pożegnań, im krócej będzie trwało tym lepiej dla Was i dziecka.
  • Nie zabierajcie dziecka do domu, gdy płacze przy rozstaniu. Zaufajcie Paniom, one zadbają o to, by pobyt w przedszkolu był dla dziecka przyjemnością, a nie przymusem.
  • Gdy obiecacie dziecku, że odbierzecie je o określonej porze, np. 'po zupie', to zawsze dotrzymujcie słowa.