Przedszkole 31 "Żaczek"

Narrow Default Wide
Blue Colour Green Colour Orange Colour Red Colour
 W trosce o bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w naszym przedszkolu  w piątek 27 września został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Dzieci usłyszały  sygnał, po którym niezwłocznie przystąpiono do ewakuacji.
Zgodnie z planem ewakuacji przedszkolaki zostawiły wszystko w salach, a nauczycielki zabraly ze sobą tylko dzienniki.
Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników przedszkola oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.
Cieszymy się, że akcja ewakuacji, mimo deszczu, przebiegła bardzo sprawnie, ale jednocześnie mamy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczania zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.